Łukasz Kolenda: Spełniam swoje sportowe marzenia

Zapraszam do krótkiej rozmowy z rozgrywającym Trefla Sopot-Łukaszem Kolendą, który mówi m.in. o spełnieniu marzeń dzięki powołaniu do reprezentacji Polski.

Na początku gratuluję bardzo dobrego występu w Mistrzostwach Europy dywizji B. W poprzednim sezonie coraz częściej mogliśmy zobaczyć Cię na parkiecie w barwach Trefla. Jakbyś  podsumował swoje występy?

Dzięki bardzo. Uważam, że moja gra była na solidnym poziomie i dobrze wykorzystałem otrzymaną szansę. Od wielu osób słyszałem, że śledziło moje poczynania i byli zadowoleni z poziomu mojej gry. Jak na osiemnastoletniego chłopaka dałem chyba radę? (śmiech)

No właśnie, masz dopiero 19 lat. Jesteś przykładem zawodnika, który od początku w Treflu niezwykle szybko się rozwija. Nie czujesz coraz większej presji i oczekiwań? Jak sobie z tym radzisz?

Mam świadomość, że oczekiwania wobec mnie rosną, jak również coraz więcej osób będzie mnie obserwować. Wiadomo presja będzie rosnąć, ale myślę, że umiem sobie z nią radzić i co najważniejsze zawsze mogę liczyć na wsparcie rodziny. Natomiast jak każdy chłopak w moim wieku staram się wygospodarować czas wolny dla siebie, dzięki czemu  mam energię do dalszych działań.

Twoje postępy zostały zauważone przez trenera reprezentacji Polski Mike’a Taylor’a, co zaowocowało powołaniem do kadry seniorskiej. Jak się z tym czujesz?  

Otrzymanie powołania do seniorskiej reprezentacji to z pewnością spełnienie moich marzeń. Według mnie udział w zgrupowaniu będzie niezwykle ciekawym doświadczeniem, które -mam nadzieję- zaprocentuje w przyszłości jeszcze lepszą grą z mojej strony. Poza tym fajnie będzie zobaczyć jak funkcjonuje kadra od środka.

Powoli zbliża się nowy sezon w PLK. Zapytam wprost: czego po nim oczekujesz?

Przede wszystkim chciałbym jak najwięcej wnieść do zespołu. Jak wypadnę indywidualnie to już zweryfikuje parkiet. Rozmawiałem z trenerem Klozińskim, mam otrzymać jeszcze więcej czasu do zaprezentowania swoich umiejętności, co mnie bardzo cieszy.

Jeżeli będziesz dalej się rozwijał w takim tempie, to chyba zobaczymy Cię na parkietach NBA?

(śmiech) W pierwszej kolejności muszę systematycznie grać na najwyższym poziomie. Oczywiście wyjazd za granicę byłby spełnieniem marzeń, nie mówiąc już o grze w NBA. Na obecną chwilę skupiam się jedynie na grze w Treflu Sopot.

Dzięki za rozmowę!

Foto:fiba.basketball

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść