Michał Kolenda: Chcę skupić się wyłącznie na grze w Treflu

W zeszłym tygodniu prezentowałem rozmowę z Łukaszem Kolendą. Teraz czas na krótki wywiad z jego bratem-Michałem. Zapraszam!

W ostatnim sezonie coraz więcej dostawałeś szans zaprezentowania swoich umiejętności. Jak zatem oceniasz swoje występy w barwach Trefla?

Myślę, że moje występy były solidne oraz dobrze oceniane przez trenera Klozińskiego. Po wstępnych rozmowach z trenerem mam dostawać jeszcze więcej czasu na parkiecie, czego oczywiście nie mogę się już doczekać. Żałuję tylko, że nie udało się nam osiągnąć celu, jakim były play-offy, chociaż z drugiej strony biliśmy się o awans do samego końca i zabrakło naprawdę niewiele.

Faktycznie play-offy były na wyciągnięcie ręki. Czy patrząc teraz na poprzedni sezon uważasz, że jest jakiś element gry, który chciałbyś poprawić?

Chcę poprawić grę z piłką, chciałbym być bardziej używany w tym elemencie gry. Wcześniej moja rola obejmowała przede wszystkim dobrą obronę oraz jakąś „trójeczkę” z miejsca. W zbliżającym się sezonie chcę pokazać swoje umiejętności w taki sposób, aby trener nie żałował danej mi szansy. Stąd też wkładam sporo pracy w przygotowania do nowego sezonu.

No właśnie, w wakacje nie próżnowałeś. Jak podsumujesz swój udział w NBA Global Camp? Co z niego wyniosłeś?

Przede wszystkim zdobyłem fajne i ciekawe doświadczenie. Mając możliwość porównania się z innymi zawodnikami z mojego rocznika wcale nie czułem się gorszy. Dodatkowo mogłem skonfrontować swoje słabsze i moce strony, a to z kolei dało mi „mega powera” do dalszej pracy nad sobą. Fajnie było też po prostu poznać wielu ciekawych ludzi.

Wobec tego, jakie masz plany na przyszłość? Zagranica wchodzi w grę?

Obecnie jestem związany kontraktem z Treflem Sopot. Czuję się tutaj bardzo dobrze i cieszę się, że mam możliwość ciągłego rozwoju. Nie chciałbym wybiegać daleko w przyszłość, jednak myślę, że jak każdy młody zawodnik marzę o grze w NBA. Tymczasem chcę skupić się wyłącznie na grze w Treflu i stanowić ważny element naszego zespołu.

Dzięki za rozmowę!

Foto:Andrzej Romański/EBL

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść