Z cyklu „Zawodnicy Trefla w sezonie 2018/2019”: Paweł Leończyk

W cyklu „Zawodnicy Trefla w sezonie 2018/2019” prezentujemy zawodników, którzy będą występować w barwach Trefla Sopot w nowym sezonie. Kolejnym omawianym zawodnikiem jest Paweł Leończyk.

To niezwykle doświadczony zawodnik, urodzony w roku 1986, liczący 203 cm wzrostu, występujący na pozycji silnego skrzydłowego i powracający do „Serca Sopotu” po 3 sezonach gry w innych zespołach.

Paweł ostatnie dwa sezony spędził w Anwilu Włocławek, gdzie będąc w ostatnim sezonie kluczowym zawodnikiem (rozegrał 45 spotkań) zdobył z tą drużyną Mistrzostwo Polski.

W drużynie z Włocławka Leończyk na parkiecie spędzał średnio 22 minuty, w czasie których zdobywał 8,8 punktu i miał 4,9 zbiórki.

Mimo wielu ofert z kraju, zawodnik ten zdecydował powrócić na „stare śmieci” i ponownie założyć żółto-czarną koszulkę (dodatkowo objął funkcję kapitana Trefla!).

Nie ma co ukrywać, że oczekiwania w stosunku do Pawła są bardzo duże. Wielu kibiców będzie od niego wymagało zastąpienia Filipa Dylewicza i gry na najwyższych obrotach…

Jestem przekonany, że Paweł Leończyk będzie kluczowym zawodnikiem w zbliżającym się sezonie i, co tu dużo mówić, bardzo się cieszę, że zobaczymy go ponownie w barwach Trefla.

Ciekawostka:

Paweł Leończyk jak Kevin Love!

foto: Andrzej Romański/EBL

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść