Zapowiedź meczu Spójnia Stargard vs Trefl Sopot

W dniu 14.10.2018, o godzinie 17:00 Trefl Sopot w Stargardzie zmierzy się z miejscową Spójnią w ramach 2 kolejki EBL.

Spójnia Stargard  po czternastoletniej przerwie ponownie gości w gronie najlepszych drużyn w kraju. W pierwszej kolejce Spójnia uległa w derbowym pojedynku przeciwko drużynie ze Szczecina 64:95. Trudno określić na co stać w tym sezonie tę drużynę. Z całą pewnością drużyna ze Stargardu będzie próbowała jak najwięcej ugrać, zwłaszcza u siebie. Do kluczowych graczy tego zespołu zalicza się strzelca Piotra Pamułę oraz Amerykanina Anthonego Hickey’a, który występuje na pozycji rozgrywającego (najlepszy zawodnik gospodarzy w poprzednim meczu).

Z kolei nasza drużyna wydaje się być faworytem tego meczu przynajmniej wśród bukmacherów. Średni kurs na zwycięstwo Trefla kształtuje się na poziomie 1,42, zaś ewentualna wygrana Spójni mieści na poziomie 2,50. Do zespołu powinni dołączyć tacy zawodnicy jak Ian Baker oraz Milan Milovanović, którzy pauzowali przez drobne urazy w pierwszej kolejce. Wiele wskazuje na to, że dołączenie tych zawodników powinno dodatkowo wzmocnić żółto-czarnych.

W meczu przeciwko drużynie z Torunia (mimo porażki) oglądaliśmy całkiem dobrą grę naszego zespołu. Zdecydowanie na plus wypadli Łukasz Kolenda, Paweł Leończyk oraz Vernon Taylor. Czego zabrakło? Przede wszystkim skuteczności pod samym koszem oraz odrobiny szczęścia przy kluczowych sytuacjach.

Warto również zauważyć, że z pewnością będzie to wyjątkowe spotkanie dla naszego kapitana Pawła Leończyka, który jest wychowankiem Spójni. Zatem nasz kapitan powraca na „stare śmieci”.

Miejmy nadzieję, że pierwszy wyjazd w tym sezonie EBL, okaże się dla nas szczęśliwy oraz odniesiemy pierwsze zwycięstwo. W szczególności, że za tydzień „u siebie” podejmujemy Mistrza Polski-Anwil Włocławek.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść