Spójnia Stargard vs Trefl Sopot 76:82

W 2 kolejce EBL Trefl Sopot odniósł pierwsze zwycięstwo w lidze pokonując na wyjeździe Spójnię Stargard 82:76 (24:16, 23:19, 17:20, 18:21)

Punkty dla żółto-czarnych zdobyli: Baker 17, Taylor 17, Leończyk 16, Ł. Kolenda 13, Kulka 13, Śmigielski 6, Motylewski 0, Jeszke 0.

Bardzo udany debiut w barwach Trefla zaliczył Ian Baker notując statystyki na poziomie 17 punktów, 7 asyst oraz 3 zbiórek. Na pochwały z pewnością zasłużyli również Vernon Taylor (17 punktów, 5 zbiórek, 1 asysta) oraz nasz kapitan-Paweł Leończyk (16 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty). Trefl w roli faworyta nie zawiódł i możemy się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

foto: Jan Rybarczuk (dzięki za zgodę na publikację)

 

Previous Article
Next Article

2 Replies to “Spójnia Stargard vs Trefl Sopot 76:82”

 1. Puzzel

  Pięknie wygląda duet Baker-Taylor, pewne rzuty, bez momentu zawahania. Leon, pomimo przewagi wzrostu rywali umie wykorzystać zwrotnosc i technikę pod koszem, gdy do gry wróci Milan Milovavic wniesie trochę wzrostu i siły, to ma potencjał wyglądać bardzo pozytywnie. Na dużą pochwałę zasługuje Grzegorz Kulka, który wniósł bardzo pozytywną zmianę, Jakub Motylewski czynił cichą robotę. Kiedy był na parkiecie robił miejsce pod koszem m. in. Dla Piotra Smigielskiego, który wykrecil niezłą dla oka cyferke zbiórek. Widać, że Baker to gracz o ogromnym potencjale, kozioł, rzut, ruch, zastawianie i asysty to zdecydowanie poziom na Areny międzynarodowe…. Mecz dobry, szkoda, że przerwa Michała Kolendy zapowiada się nieco dłuższa….
  Ps. Prosiłbym o nieco dłuższe zapowiedzi meczy, może garść statystyk poprzedniego meczu drużyny przeciwnej? Punktacje, zbiórki i asysty, może skuteczność? Pozdrawiam 🙂

  • Łukasz Gawin

   W pełni zgadzam się jeżeli chodzi o duet Baker-Taylor. Natomiast problemem może być krótka ławka. Proszę zobaczyć, że od początku sezonu urazy łapali tacy zawodnicy jak: M. Milovanović, I. Baker a teraz M. Kolenda. Z całym szacunkiem dla pozostałych koszykarzy, niestety trener Kloziński musi naprawdę mocno manewrować składem. Jeżeli wszyscy będą w pełni sił myślę, że pierwsza ósemka jest w zasięgu.
   Znajdę trochę więcej czasu to z pewnością zapowiedzi będą bardziej obszerne 🙂
   Pozdrawiam i do zobaczenia na meczu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść