Trefl Sopot -Anwil Włocławek 82:92

Trefl Sopot w ramach 3 kolejki EBL uległ drużynie Anwilu Włocławek 82:92 (22:22, 18:31, 17:23, 25:16).

Pierwsza kwarta to niezwykle wyrównana gra obu drużyn. Nasza drużyna nie przestraszyła się Mistrza Polski, jednocześnie nie pozwalając zbytnio odskoczyć drużynie z Włocławka. Celne trafienia za 3 punkty  Ikara Bakera pozwoliły pod koniec kwarty zbliżyć się do Anwilu na jeden punkt (20:21). Trefl walczył dzielnie, co poskutkowało doprowadzeniem do remisu (22:22) celnym rzutem z gry Damiana Jeszke.

Niestety w drugiej kwarcie oglądaliśmy całkiem inny obraz naszej drużyny… Przede wszystkim zabrakło skuteczności w rzutach z dystansu. Na dodatek doszły problemy pod koszem, gdzie skuteczna obrona strefowa Anwilu całkowicie zaskoczyła „Serce Sopotu”.  Drużyna z Włocławka szybko wykorzystała słabość Trefla, odskakując w połowie kwarty na 14 punktów (33:47), dzięki niezwykle skutecznej grze z dystansu. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem Anwilu 50:43.

Początek drugiej połowy meczu to pełna kontrola spotkania przez drużynę gości. Trefl nadal miał problemy z punktowaniem a dodatkowo odpuścił grę w obronie. Fakt ten szybko wykorzystała ekipa z Włocławka, której „wpadało” niemalże wszystko. Trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem gości 76-57.

Końcówka meczu to trochę lepsza gra naszej ekipy, dzięki której udało się zmniejszyć stratę. Niestety zespół Mistrzów Polski tego dnia był poza zasięgiem „Serca Sopotu”.  Końcowy wynik spotkania to 92:82 dla gości.

W naszej grze zabrakło dziś przede wszystkim skuteczności z dystansu. Dodatkowo drużynę Trefla z rytmu wybiła skuteczna obrona strefowa Anwilu. Można stwierdzić, że Mistrz Polski precyzyjnie wykorzystał nasze słabe strony. Jeżeli miałbym kogoś wyróżnić z naszej drużyny to byłby Paweł Leończyk, który może nie zagrał doskonałego meczu, ale był niezwykle skuteczny pod koszem. Paweł w spotkaniu z Anwilem zaliczył 7/7 rzutów z gry, notując przy tym 17 punktów, 3 zbiórki oraz 3 asysty.

Punkty dla „Serca Sopotu” zdobyli: Leończyk 17, Baker 17, Taylor 16, Kulka 12, Ł. Kolenda 9, Śmigielski 6, Jeszke 5, Rompa 0, Motylewski 0, Walda 0.

foto:treflsopot.pl

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść