Zapowiedź meczu Rosa Radom vs Trefl Sopot

W dniu 31.10.2018, o godzinie 18:00 Trefl Sopot na wyjeździe zmierzy się z Rosą Radom.

Ostatni sezon dla Rosy był bardzo dobry, gdyż zespół z Radomia na etapie zasadniczym zajął wysokie 5 miejsce. Uczestnik dwóch ostatnich sezonów Ligi Mistrzów zdecydowanie przyzwyczaił swoich kibiców do gry na najwyższym poziomie. Warto zaznaczyć, że dla Rosy był to już czwarty sezon z rzędu, gdzie drużyna z Radomia występowała  w europejskich pucharach (porażka w dwumeczu z fińską Katają Basket).

Nie mniej jednak, obecne rozgrywki dla biało-niebieskich będą zdecydowanie trudniejszym wyzywaniem, co pokazuje początek sezonu. Do tej pory Rosa Radom przegrała wszystkie 3 spotkania w EBL (chociaż rywale byli naprawdę wymagający). Ze względu na „oszczędności” drużynie z Radomia trudno było stworzyć skład o możliwościach zbliżonych do poprzednich lat. Trzeba szczerze sobie powiedzieć, że zawodników pokroju Daniela Szymkiewicza (obecnie BM Slam Ostrów Wlkp.) a przede wszystkim Michała Sokołowskiego ( średnie statystyki na poziomie 13,8 punktu, 5,6 zbiórki oraz 3,9 asysty)  trudno jest zastąpić „pierwszym lepszym” zawodnikiem z ligi…

Wśród obecnych zawodników Rosy zobaczymy 2 zawodników, którzy występowali w … zespole Trefla Sopot. Mowa oczywiście o takich koszykarzach jak Artur Mielczarek oraz Obie Trotter (prawdopodobnie będzie gotowy po urazie). Z kolei do szczególnie wyróżniających się zawodników w tym sezonie należy Amerykanin Cullen Neal (występujący na pozycji rzucającego obrońcy), który zanotował średnie statystyki na poziomie 23,3 punktu, 2,7 zbiórki oraz 3,7 asysty na mecz.

Co słychać w drużynie Trefla Sopot?

Przede wszystkim dominują kłopoty zdrowotne naszych zawodników. Do pauzującego ze względu na uraz Michała Kolendy, dołączają Piotr Śmigielski oraz Patryk Pułkotycki. Do treningów powrócił już Milan Milovanović, który czeka na debiut w barwach Trefla. W meczu przeciwko drużynie z Włocławka mogliśmy oglądać różne oblicza naszej drużyny. W pierwszej kwarcie widzieliśmy dużo walki oraz zaangażowania. Niestety w kolejnych częściach nasza gra wyglądała zdecydowanie gorzej, gdyż brakowało skuteczności oraz pomysłu na dobrze dysponowaną drużynę Anwilu. Bardzo we znaki daje się krótka ławka „Serca Sopotu” oraz brak „rasowego” środkowego, który pomógłby pod koszem „dwojącemu” się Leończykowi.

Jeżeli chodzi o typowania bukmacherskie to nie wskazują one zdecydowanego faworyta tego spotkania. Średni kurs na zwycięstwo Rosy kształtuje się na poziomie 1,65, zaś ewentualna wygrana Trefla na poziomie 2,00. Taka prognoza zakłada, że możemy spodziewać się walki do samego końca.

W mojej ocenie Trefl Sopot powinien skutecznie nawiązać walkę z Rosą o zwycięstwo w tym spotkaniu. Jeżeli nasi zawodnicy poprawią skuteczność rzutów z dystansu, dokładając do tego lepszą grę w obronie, prawdopodobnie będziemy mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w tym sezonie.

Statystka ostatnich spotkań ligowych przeciwko drużynie z Radomia:

Trefl Sopot – Rosa Radom 85:82 (sezon 2016/2017)

Rosa Radom – Trefl Sopot 79:73 (sezon 2016/2017)

Rosa Radom – Trefl Sopot 78:93 (sezon 2017/2018)

Trefl Sopot – Rosa Radom 90:76 (sezon 2017/2018)

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść