Trefl Sopot-Legia Warszawa 88:92

W piątej kolejce Energa Basket Ligi Trefl Sopot przegrał z Legią Warszawa 88:92 (25:19, 15:16, 21:24, 27:33).

Trefl rozpoczął w składzie: Vernon Taylor, Damian Jeszke, Ian Baker, Milan Milovanović oraz Paweł Leończyk.

Początek spotkania to celne rzuty Vernona Taylora, który dał nam prowadzenie 5:0. Po 6 minutach nasza drużyna prowadziła 14:7, a fantastycznie w ten mecz wszedł wspomniany Taylor. Pod koszem zarówno w obronie, jak i ataku bardzo dobrze prezentował się Milovanović. Trefl do końca kwarty kontrolował sytuację na parkiecie, kończąc ją prowadzeniem 25:19. Z ciekawostek warto zaznaczyć, że Taylor kończył kwartę z 13 oczkami na koncie.

Druga kwarta to ponownie dobry początek naszej drużyny. Po skutecznej akcji za 2 punkty Pawła Leończyka, w 8 minucie o przerwę musiał poprosić trener gości, a my prowadziliśmy 29:22. Dużo zbiórek w dzisiejszym spotkaniu notowali nasi koszykarze, czego efektem było dalsze prowadzenie naszej ekipy w połowie kwarty 35:26. Mimo celnych rzutów z dystansu Legii, pierwsza połowa spotkania skończyła się prowadzeniem „Serca Sopotu” 40:35. Zdecydowanie, taką grę Trefla Sopot chcemy oglądać w tym sezonie!

Początek trzeciej kwarty to wyrównana gra po obu stronach. Bardzo dobre zawody rozgrywał dzisiaj Vernon Taylor, którego gra pozwoliła w połowie, odskoczyć na 11 punktów (50:39). Pod koniec kwarty skuteczniejsza ekipa z Warszawy zbliżyła się na raptem 2 punkty (61:59), co zapowiadało niezwykle ciekawą ostatnią część meczu.

Ostatnia kwarta, niestety bardzo dobrze rozpoczęła się dla ekipy gości, ponieważ 2 skuteczne „trójki”, dały pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu Legii Warszawa. Taki obrót spraw na boisku wprowadził w naszej drużynie sporą nerwowość. Wykorzystali to goście, którzy po 5 minutach kwarty odskoczyli na 7 punktów (68:75). Mimo walki do samego końca, sytuacja na parkiecie nie uległa zmianie. Decydująca trójka nikogo innego, jak Jakuba Karolaka pogrzebała szansę na zwycięstwo „Serca Sopotu”. Ostatecznie Legia Warszawa pokonała Trefl Sopot 92:88.

Punkty dla Trefla zdobyli:

Taylor 28, Baker 15, Ł. Kolenda 12, Milovanović 11, Leończyk 9, Jeszke 7, Kulka 4

W mojej ocenie najlepiej w naszej drużynie wypadł Vernon Taylor, który zanotował statystyki na poziomie 28 punktów, 8 zbiórek oraz 5 asyst. Widać, że Taylor bardzo dobrze czuje się w Treflu, ponieważ utrzymuje od początku wysoki poziom swojej gry, przede wszystkim skutecznie punktując.

Konferencja pomeczowa:

 

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść