McCray: Mam nadzieję, że razem zaczniemy wygrywać spotkania!

Toney McCray ponownie zagra w Energa Basket Lidze. Zapraszamy do krótkiej rozmowy z nowym zawodnikiem naszej drużyny!

Toney, jesteś zawodnikiem, który jest dobrze znany polskim kibicom, ponieważ wcześniej występowałeś w Anwilu Włocławek. Dlaczego zdecydowałeś się wrócić do Polski oraz reprezentować drużynę z Sopotu?

Z Polską wiążę  bardzo dobre wspomnienia. Z kolei Sopot jest prawdopodobnie najlepszym miastem w Polsce. Miałem przyjemność występować w Sopocie w barwach Anwilu Włocławek i bardzo podobała mi się atmosfera, która miała tutaj miejsce. Otrzymałem propozycję dołączenia do zespołu i nie mogłem odmówić (śmiech).

W obecnym sezonie reprezentowałeś węgierski KK Kaposvari. Czy poprzedni klub nie widział problemu w zmianie drużyny na Trefl Sopot?

Nie było żadnych problemów z moim poprzednim zespołem. Doszliśmy do wspólnej decyzji, która zakładała pójście w różnych kierunkach. KK Kaposvari to dobrze zarządzany klub i życzę im powodzenia w obecnym sezonie. Jestem przekonany, że Oni również chcą dla mnie jak najlepiej.

 Jak wspominasz swój pobyt w Anwilu Włocławek?

Bardzo pozytywnie. Pamiętam, że treningi były bardzo intensywne. Fajnie też będzie ponownie spotkać Pawła Leończyka, którego zapamiętałem jako lidera drużyny. Czas w Anwilu z pewnością był pozytywnie szalony (śmiech).

Jaką rolę zatem będziesz pełnił w naszej drużynie?

Dopiero dołączyłem do drużyny. Mam nadzieję, że trochę wspólnych treningów pozwoli określić moją rolę w zespole. Chciałbym wnieść jak najwięcej i pokazać się z dobrej strony.

Widziałem, że razem z Tobą do Polski przyleciał pies o sympatycznym imieniu Cash. To twój największy przyjaciel?

Zdecydowanie jest moim największym przyjacielem. Cash to cudowny psiak rasy beagle. Kocham go!

Na koniec, czy chciałbyś coś powiedzieć sopockim kibicom?

Chciałbym powiedzieć wszystkim fanom, że jestem podekscytowany tym, że będę mógł występować w barwach Trefla Sopot. Chciałbym jak najwięcej wnieść do drużyny. Mam nadzieję, że razem zaczniemy wygrywać spotkania!

foto: 6th Man Basketball Agency

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść