Zapowiedź meczu Miasto Szkła Krosno vs Trefl Sopot

W dniu 12.11.2018, o godzinie 19:00 Trefl Sopot w Krośnie zmierzy się z Miastem Szkła w ramach 6 kolejki EBL.

Dla klubu z Krosna to już 3 sezon w EBL. Poprzednie nie należały do zbytnio udanych, gdyż Miasto Szkła zajmowało odpowiednio 12 i 14 miejsce. Awans w tegorocznych rozgrywkach do play-off z pewnością byłbym wielkim sukcesem, jednak będzie o to bardzo trudno.

Gospodarze cały czas czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Do tej pory przegrali wszystkie 5 spotkań i obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Mimo porażek drużynaz Krosna potrafiła „postraszyć” dobrą grą, chociażby naszych rywali zza miedzy.Z pewnością mecz  z Treflem dla „szklarzy” idealny moment na przełamanie złej passy. Zwłaszcza, że „Serce Sopotu” do tej pory nie potrafiło wygrać spotkania w Krośnie.

Warto zaznaczyć, że obecnym szkoleniowcem Miasta Szkła jest dobrze znany sopockiej publiczności Mariusz Niedbalski, który z Treflem wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski.

Trzon drużyny gospodarzy, stanowią przede wszystkim Amerykanie: Jabarie Hinds, Charlie Westbrook oraz Jordan Loveridge. W szczególności na uwagę zasługuje pierwszy z nich, gdyż Jabarie notuje średnie statystyki na poziomie 15,0 punktu, 2,2 zbiórki, 4,2 asysty na mecz.

Co słychać w drużynie Trefla Sopot?

Przede wszystkim  czekamy na przełamanie złej passy naszej drużyny. W tym celu ściągnięto do zespołu Toney’a McCray’a, który występował w Polskiej Lidze Koszykówki w latach 2016/2017 w barwach Anwilu. Zawodnik ten, w gruncie rzeczy ma wzmocnić nasze skrzydła, które są osłabione przez problemy zdrowotne naszych zawodników.

Pojawienie się nowego zawodnika, powinno pozwolić trenerowi Klozińskiemu na większą rotację składem.

W ostatnim spotkaniu przeciwko Legii Warszawa, „Serce Sopotu” zagrało bardzo dobrą pierwszą połowę spotkania. Niestety w drugiej „zabrakło” sił, co w połączeniu z niepotrzebną nerwowością przyniosło porażkę. Na pochwałę w tym meczu zasłużył z pewnością Vernon Taylor, który skończył spotkanie z 28 „oczkami”.

Należy zauważyć, że Trefl w Hali Stulecia Sopotu poniósł 5 porażkę z rzędu w roli gospodarza na tym obiekcie. Zatem czas odczarować tę halę!

Bukmacherzy w najbliższym spotkaniu na faworyta wskazują „Serce Sopotu” (kurs 1,52), zaś ewentualne zwycięstwo Miasta Szkła kształtuje się na poziomie 2,38. Miejmy nadzieję tylko, że najdalszy wyjazd w tym sezonie, nie stanie na drodze do przełamania naszej drużyny i sięgnięcia po drugie zwycięstwo w tym sezonie!

Statystka ostatnich spotkań ligowych przeciwko drużynie z Krosna:

Trefl Sopot – Miasto Szkła Krosno 75:64 (sezon 2016/2017)

Miasto Szkła Krosno – Trefl Sopot 75:73 (sezon 2016/2017)

Trefl Sopot – Miasto Szkła Krosno 98:77 (sezon 2017/2018)

Miasto Szkła Krosno – Trefl Sopot 85:81 (sezon 2017/2018)

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść