Zapowiedź meczu Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

W dniu 17.11.2018, o godzinie 15:00 Trefl Sopot podejmie w Hali 100-lecia Sopotu drużynę MKS-u  Dąbrowa Górnicza.

Goście od dwóch sezonów systematycznie zajmowali miejsce, które dawało im fazę play-off. Mimo że w tegorocznych rozgrywkach zespół z Dąbrowej Górniczej dysponuje dużo mniejszym budżetem z całą pewnością będzie chciał powtórzyć sukces z ostatnich lat.

Po 7 kolejkach MKS zajmuje… 7 miejsce, legitymując się bilansem 3-4. Warto zaznaczyć, że zwycięstwa przychodziły z teoretycznie silniejszymi (Arką Gdynia, Slam Stalą oraz TBV Startem Lublin), co pokazuje bardzo duży potencjał tej drużyny.

Do największych gwiazd drużyny gości, zdecydowanie należą Amerykanie Trey Davis oraz Cleveland Melvin. Pierwszy z nich zdobywa średnio 20,6 punktu, 4,6 zbiórki, 6,1 asysty na mecz (Eval na poziomie 22,3 !) Davis pod względem zdobytych punktów jest obecnie trzecim najskuteczniejszym strzelcem Energa Basket Ligi w tym sezonie. Z kolei skrzydłowy Cleveland Melvin notuje średnie statystki na poziomie 16,7 punktu oraz 7,7 zbiórki na mecz. Zatrzymanie się wspomnianej dwójki wydaje się być kluczem do sukcesu w sobotnim spotkaniu.

Co słychać w drużynie Trefla Sopot?

Bardzo nie pokoi postawa Trefla w tym sezonie. Bilans 1-5 jest zdecydowanie poniżej oczekiwań sympatyków sopockiej drużyny.

W poprzednim spotkaniu zadebiutował Toney McCray, który -miejmy nadzieję- wzmocni skrzydła naszej drużyny. W meczu przeciwko drużynie z Krosna, najlepszym zawodnikiem „Serca Sopotu” bez wątpienia był Paweł Leończyk (6/7 celnych rzutów z gry !), który od pierwszych meczów tegorocznego sezonu gra nie tylko bardzo równo, ale przede wszystkim skutecznie.

Spotkanie w Hali Stulecia Sopotu będzie kolejną okazją dla naszej drużyny na przełamanie serii porażek. Poprzednie pięć spotkań rozegranych w roli gospodarza tego obiektu, drużyna Trefla niestety przegrała. Czy tym razem będzie inaczej?

Bukmacherzy w najbliższym spotkaniu na faworyta wskazują drużynę MKS-u (kurs 1,25), zaś ewentualne zwycięstwo Trefla kształtuje się na poziomie 3,50. Taka prognoza oznacza, że drużyna gości uznawana jest za zdecydowanego faworyta spotkania. Z kolei dla naszej drużyny to już najwyższa pora na przełamanie kryzysu i odniesienie przed własną publicznością kolejnego zwycięstwa w tym sezonie!

 

Statystka ostatnich spotkań ligowych przeciwko drużynie z Dąbrowy Górniczej:

MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot 92:55 (sezon 2016/2017)

Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 79:69 (sezon 2016/2017)

Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 85:78 (sezon 2017/2018)

MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot 82:74 (sezon 2017/2018)

 

 

Previous Article
Next Article

One Reply to “Zapowiedź meczu Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść