Zapowiedź meczu Stelmet Enea BC Zielona Góra vs Trefl Sopot

W dniu 21.11.2018, o godzinie 19:00 Trefl Sopot zmierzy się na wyjeździe z drużyną Stelmetu Enea BC Zielona Góra w ramach 8 kolejki EBL.

Czterokrotny mistrz Polski poprzedni sezon zakończył na 4 miejscu, co z pewnością przyczyniło się na podrażnienie ambicji tej drużyny. Efektem tego było dokonanie sporo zmian kadrowych. Odeszli m.in. James Florence (Arka Gdynia), Vladimir Dragicević, czy Thomas Kelati. Z kolei w ich miejsce sprowadzono Michała Sokołowskiego, Markel’a Starks’a, czy Darko Planinicia.

Patrząc na tegoroczne rozgrywki Energa Basket Ligi można stwierdzić, że wspomniane zmiany kadrowe pozytywnie wpłynęły na zespół gospodarzy. Stelmet po 7 kolejkach legitymuje się bilansem 6-1 (czy dokładnie odwrotnym, co drużyna z Sopotu), wygrywając wszystkie 5 spotkań na własnym parkiecie.

Najlepiej w tym sezonie wypadają wspomniani gracze, tacy jak Michał Sokołowski (średnio 16,4 punktu, 4,1 zbiórki oraz 2,1 asysty na mecz), Markel Starks (średnio 13,3 punktu, 3,0 zbiórki oraz 7,4 asysty na mecz), Do tego grona należy również włączyć Borisa Savovicia, który notuje średnie statystyki na poziomie 16,4 punktu, 5,9 zbiórki oraz 1,7 asysty na mecz.

Co słychać w drużynie Trefla Sopot?

Niestety nasza drużyna jest w głębokim kryzysie. Skutki tego widać gołym okiem, gdyż z klubem pożegnał się dotychczasowy trener Marcin Kloziński. Do tego dochodzi niezbyt dobra atmosfera w drużynie, o której zresztą wspomniał Milan Milovanović w pomeczowej konferencji.

Bilans 1-6 zdecydowanie nie napawa optymizmem przed dobrze dysponowaną drużyną z Zielonej Góry. Zespół Trefla, który na papierze ma skład na pierwszą ósemkę, okupuje niestety dolną cześć tabeli EBL.

W najbliższym meczu drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent trenera, a mianowicie Krzysztof Roszyk. Oczywiście „trzymamy kciuki” za jego debiut w roli pierwszego trenera drużyny z Sopotu.

W ostatnim meczu ligowym w naszej drużynie najlepiej wypadli Paweł Leończyk (18 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst) oraz Milan Milovanović (18 punktów, 6 zbiórek, 1 asysta). To kolejne dobre spotkanie tej dwójki koszykarzy.

Kto natomiast ma zostać nowym trenerem naszej ekipy? Wariantów jest kilka, jednakże na chwilę obecną najbardziej możliwym rozwiązaniem jest wybór opcji litewskiej.

Bukmacherzy w najbliższym spotkaniu na faworyta wskazują gospodarzy (kurs 1,02), zaś ewentualne zwycięstwo Trefla kształtuje się na poziomie 9,38. Taka prognoza bukmacherów mówimy nam tylko jedno, że jakikolwiek inny wynik niż wygrana Stelmetu po prostu będzie cudem. Mimo wszystko wierzę w naszą drużyną i jak każdy sympatyk sopockiej drużyny mam nadzieję, że Trefl wróci na właściwą drogę…


Statystka ostatnich spotkań ligowych przeciwko drużynie Stelmetu:

Trefl Sopot – Stelmet Enea BC Zielona Góra 69:84 (sezon 2016/2017)

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Trefl Sopot 102:78 (sezon 2016/2017)

Trefl Sopot – Stelmet Enea BC Zielona Góra 77:84 (sezon 2017/2018)

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Trefl Sopot 90:94 (sezon 2017/2018)

 

 

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść