Zapowiedź meczu Trefl Sopot vs GTK Gliwice

W dniu 10 grudnia br. o godzinie 19:00 Trefl Sopot podejmie w Ergo Arenie drużynę GTK Gliwice.

Dla gości to drugi sezon w rozgrywkach Energa Basket Lidze. W swoim debiucie w poprzednim sezonie drużyna z Gliwic wypadła przyzwoicie zajmując 14 miejsce.

Po 11 kolejkach GTK zajmuje 11 miejsce, legitymując się bilansem 3-5. Warto zauważyć, że drużyna gości odniosła 3 zwycięstwa wyłącznie na własnym parkiecie pokonując m.in. drużynę King Szczecin. Mecze wyjazdowe dla drużyny z Gliwic okazują się sporą bolączką w tym sezonie. Spotkanie z Treflem traktowane jest jako szansa na przełamanie i odniesienie pierwszego zwycięstwa na wyjeździe.

Należy dodać, że w tym sezonie GTK Gliwice występuje również w Alpe Adria Cup (rozgrywki „średniaków” ze środkowej Europy) w których obecnie zajmuje drugie miejsce w swojej grupie.

Do najlepiej grających zawodników w tym sezonie należą przede wszystkim Amerykanie Myles Mack (średnio 17 punktów, 4 zbiórki, 5,8 asysty na mecz) oraz Riley LaChance (średnio 12 punktów, 1,6 zbiórki, 1,9 asysty na mecz). W zespole z Gliwic zadebiutował także nowy nabytek Desmond Washington, który w ostatnim spotkaniu zdobył 20 punktów dla swojej drużyny.

Co słychać w drużynie Trefla Sopot?

Przede wszystkim zmiany i jeszcze raz zmiany. Zarząd klubu podjął decyzję o ratowaniu obecnego sezonu powołując na stanowisko trenera Jukkę Toijalę. Fin pierwsze co wskazał do poprawy w Treflu to brak dobrych relacji między samymi zawodnikami. Czy uda się dokonać tej sztuki już w pierwszym meczu nowego trenera? Miejmy nadzieję, że tak.

W zespole nie ma już Toney’a McCray’a, który opuścił naszą drużynę z powodów rodzinnych (tak brzmi przynajmniej oficjalna wersja). Do dyspozycji trener Toijala będzie miał wszystkich zawodników (łącznie z powracającymi po kontuzji Michała Kolendę, czy Piotra Śmigielskiego). Nie ma co ukrywać, że kibice sopockiej drużyny z utęsknieniem czekają na pierwszy komplet punktów na własnym parkiecie.

Jeżeli chodzi o możliwe transfery w naszej drużynie, póki co brak konkretnych informacji na ten temat. Nowy trener ma przede wszystkim ocenić obecnych zawodników pod kątem przydatności do swojej myśli wizji zespołu. Jeżeli będzie miało dojść do zmian, to w pierwszej kolejności w zespole zostaną wymienieni obcokrajowcy.

Bukmacherzy w najbliższym spotkaniu na faworyta wskazują drużynę Trefla (kurs 1,65), zaś ewentualne zwycięstwo gości kształtuje się na poziomie 2,08 Taka prognoza oznacza, że Trefl ma minimalnie większe szanse na zwycięstwo. Zatem dla naszej drużyny to idealny moment na przełamanie kryzysu, zwłaszcza że drużyna z Gliwic jest w naszym zasięgu!

Statystka ostatnich spotkań ligowych przeciwko drużynie z Gliwic:

Trefl Sopot – GTK Gliwice 74:86 (sezon 2017/2018)

GTK Gliwice  – Trefl Sopot 83:94 (sezon 2017/2018)

Previous Article
Next Article

4 Replies to “Zapowiedź meczu Trefl Sopot vs GTK Gliwice”

  1. Puzzel

    Zła atmosfera w zespole? Stefan, to jednak był gość, trzymał całą tę szatnię krótko, w bardzo pozytywnym znaczeniu 😉 Milan na konferencji rzuca mocne słowa – i dobrze (!), a Jeszke przed sezonem opowiada, jak świetnym do rekreacji miejscem jest 3miasto… Czy kilku naszych zawodników przyjechało tu grać? Nie chodzi mi o konkretnie tego zawodnika, jest to tylko przykład…. Szatnia podzieliła się na grupy? Młodzi z Młodymi, a Starsi ze starszymi? Mam nadzieję, że nowy coach ogarnie te kwasy…

    Wracając do plakatów, to pisałeś, że najlepiej pisać do kk na fb 😉Opcja całkiem ok, co innego, że jej nie posiadam…. Byłaby wrazie opcja, że przeslalbym Ci plakat na maila, a Ty puscilbys do kk? 😉 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jestem z #sercemsopotu

Następny mecz

Liderzy drużyny

Licznik wejść